Sivu 1/1
Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 12:06
Kirjoittaja Markku_my
Tässä videon tekijä pyysi Herralta vahvistusta, jos tempaus on tulossa pian ja sille että onko hän mukana tempaus joukossa.
Hän kertoo saaneensa merkin lumisateen muodossa. Satoi isoja hiutaleita maahan ja hän kuvasi tuon sateen. Kun hän katsoi videon myöhemmin hiutaleet nousivatkin ylöspäin videossa. Joku kysyikin alla, että soititko videota taaksepäin, mutta siitä ei ollut kysymys. Kamera oli tallentanut näkymän jotenkin väärään suuntaan?! Hiutaleet kuvasivat tempausta, missä meidät nostetaan ylös.
Tämä on ilmeisesti kuvattu 23.2.2017
https://www.youtube.com/watch?v=Zo6jwOqPvwY
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 12:11
Kirjoittaja -jarmo-
Halleuluja tosiaan, kuten videon lopussa oli musiikissa! Tule Herra Jeesus! Näitä vahvistuksia kaivataan jotta jaksaisimme loppuun saakka.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 12:15
Kirjoittaja Sinettisormus
Aivan! Ihmettelinkin pitkään tuossa näyssäni, noista valkopukuisista enkeleistä, sillä Herrahan on antanut heidät vartioitsemaan meitä, mutta tuossa näyssä, niiden kulkusuuntaa, ne olivat menossa ylös, liittyneekö samaan?
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 13:11
Kirjoittaja Pigeon
Vahvistusta? Viime syksynä, loka-marraskuussa näin näyn lumisateesta, joka puki ihmisiä valkoisiin! Siinä oli se yksi talokin valkoisena, ja samana päivänä sain siitä tekstarikuvan, että se oli lumen alla...

Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 13:17
Kirjoittaja Sinettisormus
Amen, Pigeon! Muistan tuon näkysi hyvin, se oli niin puhutteleva, että olen siitä monesti puhunut ääneen uskoville ystävillenikin, siinä vain oli jotain niin ihmeellistä, kera tuon tekstarikuvan!
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 14:13
Kirjoittaja AOAOAOAOAO
Jos merkki olisi todella ollut Jumalalta, niin eikö lumihiutaleiden olisi pitänyt nousta ihan konkreettisesti ylös, pudottuaan ensin siis maahan.
Veljeni 12-vuotias teki samanlaisia "taaksepäin-taikavideoitaan" , joissa esim. maito/vesi meni "itsestään" takaisin lasiin.
Laitan Pihon sivuilta yhden monista "profetioista" ;
31.1.2017
Jouko Pihon yhteenveto:
Helmikuussa 2017 jysähtää – vai jysähtääkö?
Helmikuussa 2017, siis ensi kuussa, voi tapahtua merkittäviä asioita Suomessa ja maailmassa.
Olen julkaissut jo aikaisemmin kaksi profetiaa, joiden mukaan Venäjä miehittäisi osittain Suomen helmikuussa 2017.
Ensimmäinen on Juha Saaren 17.3.2016 näkemä näky, kun hän näki näyssä päivämäärän 17.2.2017. Saari koki hengessään, että asia koskee Venäjän suorittamaa Pohjois-Norjan miehitystä, ja sitä seuraa Venäjän Suomeen tunkeutuminen heti sen jälkeen.
Toinen on Juha Gabelin aamulla 28.02.2015 kuulemat sanat: "Kaksi vuotta tästä päivästä ja rauha otetaan pois maasta."
Molemmat sanomat viittaavat siis helmikuun 2017 loppuun.
Huomasin myös juuri äsken, että Teemu Vehkala on kirjoittanut sivullaan ”Havaintoja uudesta maailmanjärjestyksestä” seuraavan tiedon: ”Yhdysvaltain avaruushallinto NASA pelottelee nyt ihmisiä tiedolla, että asteroidi (WF9) saattaisi iskeytyä maahan 17. helmikuuta 2017 ja aiheuttaa tuhoisan tsunamin.”
Siis sekä Juha Saaren näyssä että NASAn ilmoituksessa on sama päivämäärä eli 17.2.2017.
Tuon nämä asiat julki tiedoksi ja koettelemista varten. Reagoikoon jokainen, kuten oikeaksi näkee. Minulla ei ole tietoa näistä päivämääristä, joten en tiedä, tapahtuuko helmikuussa 2017 tällaisia asioita. Olen toiminut vain viestien välittäjänä.
Sen tiedän, että jossain vaiheessa Venäjä tulee miehittämään osan Suomesta eli Itä- ja Pohjois-Suomen, mutta tarkoista ajoista minulla ei ole mitään varmuutta. Monissa profetioissa on kuitenkin ollut sellainen ilmoitus, että tuleva miehitys tapahtuisi loppukesän tai alkusyksyn aikana.
Ajat ovat Herran kädessä ja hän voi muuttaakin tuomioita ja niiden aikoja, jos kansassa on riittävästi rukousta ja parannuksentekoa.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Jeesus sanoi heille: "Ettekö te siitä syystä eksy, kun ette tunne kirjoituksia ettekä Jumalan voimaa ?" Mark.12:24
"Mutta mitä tulee meidän Herramme Jeesuksen Kristuksen tulemukseen ja meidän kokoontumiseemme hänen tykönsä, niin me pyydämme teitä, veljet,
ettette anna minkään hengen ettekä sanan ettekä minkään muka meidän lähettämämme kirjeen heti järkyttää itseänne, niin että menetätte mielenne maltin, ettekä anna niiden itseänne peljästyttää, ikäänkuin Herran päivä jo olisi käsissä.
Älkää antako kenenkään vietellä itseänne millään tavalla. Sillä se päivä ei tule, ennenkuin luopumus ensin tapahtuu ja laittomuuden ihminen ilmestyy, kadotuksen lapsi,
tuo vastustaja, joka korottaa itsensä yli kaiken, mitä jumalaksi tai jumaloitavaksi kutsutaan, niin että hän asettuu Jumalan temppeliin ja julistaa olevansa Jumala." 2.Tess.2:1-4
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Niin seisokaa siis, veljet, lujina ja pitäkää kiinni niistä opetuksista, joita olette oppineet joko meidän puheestamme tai kirjeestämme." 2.Tess.2:15
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Itse uskon Jeesuksen Ilmestyminen, ajan loppuminen, on lähelllä silloin, ylläolevat Tessalonikalaiskirjeen sanat on toteutuneet.
Uskon, ja ajattelen, että kun ns. "kolmas päivä", eli 3000. vuosituhat alkaa aloitettuna 1.helluntaista, jolloin Jeesus tuli Pyhänä Henkenä omiinsa, tuolloin aika täyttyy lopullisesti.
Vuonna 36 jKr. Pyhä Henki tuli, alkoi ns. Uuden Liiton aikakausi.
36 + 2000 vuotta( = " 2 päivää ") ----> 2036 helluntaina alkaa 3.päivä. Itse uskon tuon päivämäärän olevan hyvin lähellä Jeesuksen Ilmestymistä, ja samalla tämän maailman loppua.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 16:54
Kirjoittaja -jarmo-
AOAOAOAOAO kirjoitti:Ensimmäinen on Juha Saaren 17.3.2016 näkemä näky, kun hän näki näyssä päivämäärän 17.2.2017. Saari koki hengessään, että asia koskee Venäjän suorittamaa Pohjois-Norjan miehitystä, ja sitä seuraa Venäjän Suomeen tunkeutuminen heti sen jälkeen.
Toinen on Juha Gabelin aamulla 28.02.2015 kuulemat sanat: "Kaksi vuotta tästä päivästä ja rauha otetaan pois maasta." Molemmat sanomat viittaavat siis helmikuun 2017 loppuun.
Huomasin myös juuri äsken, että Teemu Vehkala on kirjoittanut sivullaan ”Havaintoja uudesta maailmanjärjestyksestä” seuraavan tiedon: ”Yhdysvaltain avaruushallinto NASA pelottelee nyt ihmisiä tiedolla, että asteroidi (WF9) saattaisi iskeytyä maahan 17. helmikuuta 2017 ja aiheuttaa tuhoisan tsunamin.”
Siis sekä Juha Saaren näyssä että NASAn ilmoituksessa on sama päivämäärä eli 17.2.2017.
Minä päivitin Miekka Suomelle osiossa 17.2.2017 näin:
17.2.2017
JUURI NYT!!!
Eduskunta hylkäsi Aito avioliitto -aloitteen - tasa-arvoinen avioliittolaki astuu voimaan!!!
Tämä tarkoittaa että 1.3.2017 Suomi hylkää lopullisesti liittonsa Jumalan kanssa.
SITÄ SAA MITÄ TILAA!!!! Se sitten tapahtuu, että enkelivartio poistuu rajoiltamme.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 16:58
Kirjoittaja Sinettisormus
... ja tänää eduskunta on neuvotellut tuosta eutanasiasta, vieläköhän siinäkin synti täyttyy?
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 17:23
Kirjoittaja -jarmo-
Tekevät eutanasiasta pisteen I:n päälle.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 17:26
Kirjoittaja tuula
saanko laittaa facebookiin tämän videon?
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 17:37
Kirjoittaja -jarmo-
Tottakai saat... sehän on YouTuben jakelukamaa jo pelkästään.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 17:43
Kirjoittaja Markku_my
AOAOAOAOAO kirjoitti:Jos merkki olisi todella ollut Jumalalta, niin eikö lumihiutaleiden olisi pitänyt nousta ihan konkreettisesti ylös, pudottuaan ensin siis maahan.
Veljeni 12-vuotias teki samanlaisia "taaksepäin-taikavideoitaan" , joissa esim. maito/vesi meni "itsestään" takaisin lasiin.
Joo tämä vaatiikin sellaista lapsen uskoa, aikuiset kyllä löytävät kaikelle selityksen. Tuotahan kysyttiin videon tekijältä, että onko reverse video ja hän sanoi ettei ole. Aikuinen ei tietenkään usko, että voisi itsestään olla toisinpäin.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 02 Maalis 2017, 17:57
Kirjoittaja -jarmo-
Juuri näin Markku veljeni. Amen! Siitä tänään tuossa juuri puhuttiin.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 03 Maalis 2017, 15:36
Kirjoittaja -jarmo-
Lohdutukseksi tuon vähemmän seurakunnissa lausutun tosiasian, jossa on sisällä salaisuus tempauksesta:
Joh. 14:1-4 "Älköön teidän sydämenne olko murheellinen. Uskokaa Jumalaan, ja uskokaa minuun. Minun Isäni kodissa on monta asuinsijaa. Jos ei niin olisi, sanoisinko minä teille, että minä menen valmistamaan teille sijaa? Ja vaikka minä menen valmistamaan teille sijaa, tulen minä takaisin ja otan teidät tyköni, että tekin olisitte siellä, missä minä olen. Ja mihin minä menen-tien sinne te tiedätte."
...sillä ei meitä ole määrätty vihaan, vaan olemaan yhdessä Herran kanssa ainiaan.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 17 Maalis 2017, 20:19
Kirjoittaja Timoteus
Itse suhtaudun esim Pihon esittämiin päivämääriin venäjän hyökkäyksestä suomeen täysin ajan haaskauksena. Varmasti näin tulee käymään, mutta kuten jeesuksen tulemisen päivämäärääkään ei kukaan tiedä eikä niin ole tarkoituskaan, tulee kuin varas yöllä. En myöskään usko että ihmiselle on hyväksi liikaa miettiä ja keskittyä sellaisin asioihin joita ei ole tarkoituskaan tietää, koska jeesus tulee kuin varas yöllä pitäisi keskittyä siihen omaan henkiseen tilaansa ja valvoa ettei nuku kun tämä kaikki tapahtuu. Evankeliumi ja jeesus on kuitenkin se juttu johon meidän kaikkien tulisi keskittyä, onhan profetiat meille ohjaukseksi mutta kukin koetelkoon nekin mikä jumalasta ja mikä ihmisestä.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 17 Maalis 2017, 20:32
Kirjoittaja AOAOAOAOAO
Laitoin tuon viestini esimerkikisi TOTEUTUMATTOMISTA "PROFETIOISTA". Siis, huuhaasta.
Venäjä EI tule Suomeen.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 17 Maalis 2017, 20:51
Kirjoittaja -jarmo-
Minä en oikeen tykkää että täällä mitään profetiaa kutsutaan huuhaaksi!
Paavali sanoo näin:
1. Tess 5
16 Olkaa aina iloiset.
17 Rukoilkaa lakkaamatta.
18 Kiittäkää joka tilassa. Sillä se on Jumalan tahto teihin nähden Kristuksessa Jeesuksessa.
19 Henkeä älkää sammuttako,
20 profetoimista älkää halveksuko,
21 mutta koetelkaa kaikki, pitäkää se, mikä hyvää on;
22 karttakaa kaikenkaltaista pahaa.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 17 Maalis 2017, 21:55
Kirjoittaja Timoteus
Anteeksi, ei ollut tarkoitus loukata tai huuhaaksi kutsua, pahoittelen jos ulosantini on sen laatuista jotta tulen väärin ymmärretyksi. Uskon kyllä että profetia toimii ja on itsellänikin henkilökohtaisesti toiminut.
21 mutta koetelkaa kaikki, pitäkää se, mikä hyvää on;
Tätä minä ajoin takaa, ja se että päivämääriä joillekin profetioille antaessa tulisi se erityisesti koetella koska jos ne päivämäärät ja ajat eivät toteudukaan niin siinä ikäänkuin mennään jumalan ohi. Ei tosiaan ole tarkoitus vähätellä mitään tai ketään, vaan koetella asioita ja jos joku asia on herrasta niin kyllä se kriittisen tarkastelun kestää, totuushan ei pala tulessakaan.
Re: Lumihiutaleet nousi ylös
Lähetetty: 17 Maalis 2017, 22:16
Kirjoittaja -jarmo-
Amen! Näin juuri suhtaudumme profetiaan. Kaikki koetellaan ja otetaan mikä hyvää on, ollaan sävyisiä ja sopuisia. Iloitaan Herrassa ja yhdessä totuuden kanssa.